De eerste manche van de Future Star Academy bracht in het Sentower Park opnieuw heel wat jonge paarden in de ring en handelaars naast de piste.
De reeks voor 7-jarigen werd gewonnen door de Noorse amazone Jenny Krogsaeter. De amazone van Ludo Philippaerts rekende hiervoor op de Cristallo II dochter Gjamaika Song. Nick Verlies en zijn dekhengst Balrang (v. Cador) werden tweede voor Bastian Schleider en KriKri (v. Kannan). Guy Janssens (Joey, v. Caplan) en Wout Neven (Jeeke vd Langvelden Z, v. Jilbert van 't Ruytershof) volgden op plaatsen vier en vijf.
Bij de 6-jarigen won Wim Aegten met Tofino AZ (v. Tsar Hero). Guy Janssens eindigde dit keer op een tweede plaats met Kasanova Z (v. Kannan). Radoslaw Zalewski en Fabuleux Diamant (v. Diamant de Semilly) klasseerden zich op een derde plaats. Neeltje Vanrusselt en Quitana van de Oudeveldhoeve (v. Corydon van T&L) wonnen bij de 5-jarigen.