AdDisclaimer
//

Kick-Off event Talententeam 2025

Panelgesprek met Freek Braeckman

Copyright: Kristof De Pauw

- Panelgesprek met Freek Braeckman

Afgelopen maandag werd de start gegeven van het Talententeam 2025 van Paardensport Vlaanderen.

Maandag 3 februari kwamen onze Talenten en hun ouders/coaches samen in het congrescentrum Lamot in Mechelen voor het Kick-Off event. Dit event is dé officiële start voor de ruiters van het Talententeam 2025.

Eline Berings, die zelf jarenlang een succesvolle topsporter was en nu als sportpsycholoog atleten helpt om optimaal te presteren, gaf een inspirerende presentatie over 'waardevol topsport'. De aanwezigen leerden hoe cruciaal het is om als topsporter altijd te handelen volgens waarden die belangrijk zijn, en dat die waarden door het hele team rondom de topsporter (ouders/coaches/grooms/...) gedeeld en uitgedragen moeten worden.

Aansluitend was er een inspirerend panelgesprek tussen Eline Berings, Raf Kooremans (Olympisch eventing ruiter en vader/coach van een jeugdruiter), Hendrik Denutte (Chef d'Equipe van de Pony's, Children & Juniors en vader van twee ruiters uit het Talentenplan) en Filip Lacus (Chef d'Equipe voor de CSIO3* Seniors & Young Riders). De avond werd aan elkaar gepraat door Freek Braeckman (presentator, journalist en nieuwsanker bij VTM en papa van eventingruiters Mila en Max Braeckman).

Waardevol topsport

De Talenten zullen focussen op waardevol topsport en de kernwaarden van Paardensport Vlaanderen:

Talententeam 2025

Het Talentenplan heeft nog steeds als doel om jonge beloftevolle ruiters te ondersteunen. In 2025 zijn er maar liefst 119 ruiters opgenomen in het Talententeam. De Teams werden samengesteld op basis van enkele criteria. Zo werd er rekening gehouden met de sportieve resultaten, het engagement, en de omkadering van de ruiters. 

De ruiters zijn onderverdeeld in de volgende teams: T1 (Topteam), T2 (Toekomstteam), T3 (Groeiteam) en T4 (Instapteam).

Ondersteuning

De ruiters krijgen verschillende vormen van ondersteuning, waarbij afhankelijk van het team hier al dan niet intensiever wordt op ingezet. Naast sporttechnische trainingen wordt er ingezet op de persoonlijke ontwikkeling en de mentale begeleiding van de ruiters. Verder reiken we hen de tools aan om hen te helpen bij hun dagdagelijks management en het versterken van hun competenties. Bewustwording van en actief inzetten op fysieke training voor ruiter en paard zijn vandaag niet meer weg te denken uit het topsportverhaal. Tot slot krijgen de ruiters een financiële tussenkomst bij deelname aan EK’s.

Onze jeugdige ruiters staan te popelen om het beste van zichzelf te geven en we kijken ernaar uit hen te zien groeien!

Bron: Paardensport Vlaanderen

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws