De La Baule Auction beleeft op 5 juni haar derde editie. Onder leiding van Gilles Botton, Marie en Frédéric Busquet, Damien Haddad en Allan Pacha, vindt deze veiling van veulens, embryo’s en jonge sportpaarden opnieuw plaats op het strand van La Baule, bij restaurant Les Albatros. De paarden kunnen van 2 tot en met 5 juni worden uitgeprobeerd in de Manège des Platanes in La Baule, of op afspraak eerder.
Oorspronkelijk gepland in een stal aan de rand van La Baule, werd de veiling La Baule Auction, georganiseerd door Balsan Enchères Horses, in 2024 verplaatst naar het strand van de badplaats, op een steenworp van een hotel waar veel ruiters verblijven. “De editie van 2024 vond plaats op woensdag, maar dat kwam uiteindelijk niet goed uit voor de ruiters van de Jumping van La Baule die de veiling wilden bijwonen. Helaas zijn de andere weekdagen ook niet ideaal om uiteenlopende redenen (avond gewijd aan de landenwedstrijd, vertrek van ruiters na niet-kwalificatie, enz.). Daarom hebben we gekozen voor donderdag. Op die manier hebben de bezoekers van de Jumping van La Baule meer tijd om zich op onze veiling te concentreren,” legt Frédéric Busquet, medeoprichter van La Baule Auction, uit. “Onze loge bij de Jumping zal bovendien een prima ontmoetingsplek zijn voor potentiële kopers.”
@ Pauline Magot
“Inderdaad, we merkten dat het publiek van La Baule Auction niet uitsluitend uit kenners bestaat, en dat er duidelijk interesse is vanuit lokale professionals voor dit soort evenementen,” benadrukt Damien Haddad, regionaal coördinator van La Baule Auction en tevens lid van het selectiecomité. “Onze visie op sport, onze transparantie en onze communicatie hebben talrijke partners aangetrokken (autotransporteurs, juweliers, enz.). Dat is uitstekend nieuws voor onze veiling én voor de sector, omdat het inzicht geeft in hoe de handel in sportpaarden op hoog niveau werkt. Het is bijvoorbeeld heel goed mogelijk dat de jonge paarden die hier verkocht worden, over een paar jaar terugkeren om te strijden in de Jumping van La Baule.”
Zoals elk jaar wijdt La Baule Auction een deel van haar catalogus aan een goed doel. De opbrengst van de verkoop van vier dekkingen van gerenommeerde hengsten (Chacco-White, Dollar du Rouet, Nevados en Prestigio LS La Silla) wordt volledig geschonken aan Golden Dreams, dat als missie heeft om iedereen – kansarm, gehandicapt of gehospitaliseerd – de mogelijkheid te geven om via sport te bewegen, zich te ontplooien en zichzelf opnieuw op te bouwen.