AdDisclaimer
//

BWP'er Tattoo H&DB TN wint de hengstencompetitie in Nederland

Tattoo H&DB TN

Copyright: Hippo Foto - Dirk Caremans

- Tattoo H&DB TN

BWP fokproduct van Valentijn De Bock en Carl Heyrman, met Parfait van het Schaeck als vader, heeft het hoofdnummer van de Nederlandse hengstencompetitie gewonnen.

Onder gelegenheidsruiter Kars Bonhof sleepte de KWPN-goedgekeurde hengst Tattoo H&DB TN de overwinning binnen in de klasse Z van de Blom Hengstencompetitie in IJsselmuiden.

De Blom Hengstencompetitie klasse Z kende zes deelnemers, waarvan er vier zich plaatsten voor de barrage. Daarin had Kars Bonhof twee ijzers in het vuur, want naast de zeer constant presterende KWPN-goedgekeurde hengst Onassis TN (Grandorado TN uit Hella stb D-OC van Quasimodo van de Molendreef, fokker Stefan Wijnveen uit Winterswijk Woold) kwam hij ook met Tattoo H&DB TN (Parfait van het Schaeck uit O’Mega H&DB van Kannan, fokkers Valentijn De Bock en Carl Heyrman) aan de start, die normaliter door Fabiënne Lichtenvoort Cats gereden wordt. En niet onverdienstelijk, want met laatstgenoemde won de aan Team Nijhof verbonden ruiter deze wedstrijd. Vorig jaar won Tattoo H&DB TN onder zijn vaste amazone al de hengstencompetitiewedstrijd in Kronenberg. Met zijn constante manier van springen en inzet sprong de vermogende Tattoo H&DB TN met veel gemak naar het snelste foutloze resultaat.

Constante prestaties
Met Onassis TN deed Kars Bonhof het rustiger aan, maar ook hij schudde weer een moeiteloze foutloze ronde uit zijn mouw. Goed voor de derde plaats, net achter de KWPN-goedgekeurde hengst Oslo (Cote de Zélande Delta Mossel Z uit Kelvira elite IBOP-spr D-OC van Chaman) van fokker Mark van Heel en mede-geregistreerde Joop van Uytert. Onder Jarno van Erp liet deze sterk galopperende hengst weer een mooie foutloze ronde zien, goed voor de tweede prijs. Oslo imponeert met zijn afdruk, lichaamsgebruik en atletisch vermogen. De winnaar van de vorige wedstrijd, in Kronenberg, moest nu genoegen nemen met de vierde plek. Onder Rob Heijligers tikte On and On MB (Baltic VDL uit Koosje de Roblesse ster sport-spr van Harley VDL) van fokker Mirjam Bierings een ongelukkig balkje uit de lepels in de barrage.

Net als in Kronenberg zetten Willem Greve en de KWPN-goedgekeurde hengst Drummer 2000 TN (v.Diamant de Semilly) de klasse M van de Blom Hengstencompetitie in IJsselmuiden op hun naam.

De klasse M van de Blom Hengstencompetitie in IJsselmuiden telde dertien deelnemers. Drie hengsten namen HC deel in het kader van de hengstenselectie. Acht hengsten keerden terug voor de barrage.

Imponerend
De zeer competitieve, gemakkelijk wendbare en uitstekend meewerkende KWPN-goedgekeurde hengst Pharao (Vigo d’Arsouilles uit Donnalina ster pref prest PROK van Indoctro, f/g Gebroeders Lohuis) sprong onder Justin Zwartjens naar een snel foutloos resultaat in de barrage. Daarmee hadden ze zicht op de eerste prijs, maar dat was nog voordat Willem Greve de ring voor de tweede keer betrad met de KWPN-goedgekeurde hengst Drummer 2000 TN (Diamant de Semilly uit China Touch Hero van Chin Chin, fokker Stud 2000) van Team Nijhof. Vorig jaar won hij de hengstencompetitie klasse L en hij vormt sinds kort een combinatie met Willem Greve, die in absolute topvorm verkeerd. Willem en Drummer 2000 TN wisten in Kronenberg al te winnen en dat lukte hen vandaag in IJsselmuiden opnieuw. De grote hengst springt met enorm veel macht, zonder daarbij veel tijd te verliezen. Direct in de landing laat hij zich weer draaien richting de nieuwe hindernis en daarbij komt zijn bloed hem uitstekend van pas. Hun rit bleek niet alleen goed voor de eerste prijs maar brengt Drummer 2000 TN ongetwijfeld weer bij veel fokkers op hun lijstje.

Atletisch en gemak
Ook de atletische KWPN-goedgekeurde hengst Porsche SB (Kitt SB uit Legend Power SIH ster EPTM-spr van Vagabond de la Pomme, fokkers Jaco en Linda Hiemstra) sprong twee goede foutloze rondes. Onder Suzanne Tepper imponeerde de hengst met zijn gemak, voorzichtigheid en lichtvoetigheid. Cristel Kalf volgde met twee foutloos springende schimmels op de vierde en vijfde plaats: de met veel vermogen gezegende, aangewezen Zirocco Blue VDL-zoon Pardino VDL (uit Sixtine de Vains van Calvaro Z, fokker VDL Stud) en de met veel gemak springende Power Pool JR (Liverpool uit Zerna ster IBOP-spr sport-spr pref prest van Jacomar) van fokker Johan Regterschot.

Bron: KWPN

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws