AdDisclaimer
//

Justin Verboomen kroont uitzonderlijk topjaar op Jumping Mechelen

Verboomen zijn Zonik Plus krijgt deze week rust tijdens Jumping Mechelen

Copyright: Hippo Foto - Dirk Caremans

- Verboomen zijn Zonik Plus krijgt deze week rust tijdens Jumping Mechelen

Justin Verboomen, de Belg die het dressuurlandschap op zijn kop zette in 2025.

Als je terugkijkt op hét dressuurverhaal van 2025, kom je al snel uit bij één naam: Justin Verboomen. Met zijn negenjarige hengst Zonik Plus heeft de 38-jarige Belg dit jaar niet alleen zijn eigen grenzen verlegd, maar ook heel wat records en primeurs op zijn naam gezet. Begin maart was hij oppermachtig op de CDI 4* in Lier. In ’s Hertogenbosch behaalde hij de derde plaats in de Grand Prix en de Kür. Bovendien is Justin de eerste Belg die in Aken op de Wall of Fame prijkt, Europees kampioen werd en op nummer 1 staat van de wereldranglijst.  Vorige week nog, won hij met een monsterscore 91,195 procent de Grand Prix Freestyle van de prestigieuze Top 12 Dressage Final in Frankfurt nadat hij eerder ook in de Grand Prix domineerde. 

Verboomen zette de toon meteen vanaf zijn internationale debuut. In 2024 zetten hij en Zonik Plus in Mechelen hun eerste wereldbekerstappen, en dat was geen gewoon begin. Ze wonnen de Grand Prix en stonden ook op het podium in de Kür. De emoties in het publiek gingen van verwondering over in wild enthousiasme. Interviewers moesten hun beurt afwachten om de nieuwe dressuurster te spreken en een schare gloednieuwe fans stond ongeduldig te wachten op een handtekening.

Voor Justin zelf was die eerste FEI Dressage World Cup in Mechelen een ervaring die hij nooit zal vergeten. “Jumping Mechelen 2024 was voor mij echt een ongelofelijk concours. Winnen voor de eerste keer was onvergetelijk. Ik voelde daar voor het eerst zoveel liefde van het publiek voor Zonik en voor ons als duo. Dat het dan ook een wedstrijd op Belgische grond was, met zoveel kennissen en vrienden in het publiek, maakte het enorm emotioneel en intens.”

Op een klein jaar tijd is de score van Justin en Zonik Plus maar liefst 17% gestegen: “De relatie tussen mij en Zonik is niet echt veranderd maar Zonik wel, hij is zowel fysiek als mentaal geëvolueerd. Hij is veel kalmer tijdens de competities. Als hij arriveert op een wedstrijd voelt hij al bijna zoals thuis. Dat was een jaar geleden nog niet zo. Vroeger had hij iets meer stress omdat alles voor hem zo nieuw was. Wat het grootste verschil maakt vandaag is dat hij ontspant en fysiek sterker is. Elke dag wordt hij nóg groter en nóg sterker… en hij is nog steeds vrij jong.”

Djembe de Hus zal met Justin Verboomen in Mechelen aan de start verschijnen

Dit jaar brengt Justin de indrukwekkende Djembe de Hus mee naar Mechelen. Justin: “Het wordt ons debuut in Mechelen, net zoals ik vorig jaar met Zonik debuteerde. Djembe kwam vorige lente bij ons op stal met het oog op verkoop. Onze band is zich dus nog sterk aan het ontwikkelen. Het is ook een heel gevoelig en emotioneel paard, in de goede zin. Daarin lijkt hij wel erg op Zonik Plus. Ik hoop in ieder geval dat ik met Djembe dezelfde emotionaliteit over kan brengen.”

Wie Justin en vele andere wereldsterren uit de dressuur live aan het werk wil zien, kan tussen kerst en nieuw terecht in de Nekkerhal voor de FEI Dressage World Cup Grand Prix op zondag 28 december en de Freestyle op maandag 29 december.

Alle dressuursterren ontdekken? Neem dan hier een kijkje

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws