AdDisclaimer
//

Larissa Pauluis: "De focus verschuift nu vooral richting het komende WK"

Larissa Pauluis is nog niet zeker of ze aan de start komt van de World Cup finale

Copyright: Hippo Foto - Sharon Vandeput

- Larissa Pauluis is nog niet zeker of ze aan de start komt van de World Cup finale

Reacties van de top drie na de FEI Dressage World Cup in Mechelen.

Het slotevent van de FEI Dressage World Cup op Jumping Mecheln  kreeg net als de openingsdag een uitgesproken Belgisch accent. In een uitverkochte Nekkerhal bevestigde Larissa Pauluis haar uitstekende vorm door, na de Grand Prix, ook de Grand Prix Freestyle op haar naam te schrijven. Met haar 15-jarige ruin Flambeau reed ze naar een persoonlijke recordscore van 82,975 procent, goed voor een overtuigende thuisoverwinning.

Die zege kwam er niet uit het niets. Pauluis en Flambeau lieten een kür zien die bleef groeien, met veel souplesse, kracht en controle. Het publiek voelde dat feilloos aan en zorgde voor een bijzonder warme sfeer tijdens haar proef. Hun laatste drafpassen werden geplaatst op het tempo van het applaus, dat hen letterlijk tot aan de eindstreep voortstuwde. Achter Larissa eindigde Justin Verboomen net als in de Grand Prix als tweede met de jonge,Djembe de Hus. Met een score van 82,450 procent kwam hij erg dicht in de buurt van Pauluis. De derde plaats was voor João Pedro Moreira, die met Drosa Fürst Kennedy opnieuw indruk maakte en 79,280 procent kreeg toebedeeld.

Grote droom

In een uitverkochte Nekkerhal voelde de Belgische amazone zich duidelijk gedragen door het publiek. “Winnen in Mechelen was altijd mijn grote droom,” vertelde ze na afloop. “De steun van het publiek was ongelooflijk. Het gaf me enorm veel energie, zowel gisteren als vandaag.”

Ook met Flambeau beleefde Pauluis een bijzonder moment. Al in de Grand Prix voelde ze dat haar paard volledig in harmonie met haar was, maar in de kür viel alles nog mooier samen. “Vandaag danste hij echt met mij,” zei ze. “Dat gevoel was gewoon hemels.” Die ervaring vertaalde zich in een persoonlijke recordscore van 82,975 procent.

Ondanks dat record benadrukte Pauluis dat Flambeau nog altijd progressie blijft maken. De ruin begon pas op zijn negende aan een carrière in de dressuursport, na eerst in de springsport actief te zijn geweest. “Ik ben ervan overtuigd dat hij blijft verbeteren tot het einde van zijn carrière. Het was niet altijd makkelijk om met hem te werken, maar qua kwaliteit heeft hij geen grenzen.” Vertrouwen blijft daarbij cruciaal, gaf ze toe. “Hij kan soms wat onzeker zijn, dat zie je bijvoorbeeld bij de prijsuitreiking. Maar zolang ik zijn vertrouwen heb, kan hij ongelooflijk veel.”

De sterke prestatie levert Pauluis waardevolle punten op in de FEI Dressage World Cup. In de tussenstand van de FEI Dressage World Cup schuift Pauluis op naar de tweede plaats, op slechts één punt van leider Raphael Netz.  Maar ze blijft realistisch over de verdere planning. “Eerlijk gezegd weet ik nog niet of de finale haalbaar is,” klonk het nuchter. “Het is een erg lange reis en hij wordt volgend jaar zestien. Dat vraagt veel van een paard en daar wil ik goed over nadenken.” De focus verschuift nu vooral richting het komende WK. “In 2026 bouwen we verder aan ons partnerschap, met Aachen als belangrijk richtpunt.”

Djembe’s debuut

Ook Justin Verboomen kon tevreden terugblikken op zijn optreden in Mechelen. Met Djembe de Hus reed hij naar een tweede plaats, opnieuw net achter zijn landgenote. Voor Verboomen, die in één jaar tijd evolueerde van relatief onbekend talent tot wereldnummer één, lag de focus dit weekend vooral op de verdere ontwikkeling van zijn nieuwe partner. “Het was een bijzonder jaar voor mij,” gaf hij toe. “Mijn belangrijkste doel hier was om Djembe vertrouwen te geven, en dat is zeker gelukt. Hij deed het erg goed.”

De jonge hengst stond voor een nieuwe uitdaging in de indoorarena. “Hij had nog nooit zo’n wedstrijd gelopen, met zoveel muziek, publiek en applaus. Dat is best spannend voor hem. Toch merkte ik duidelijk dat hij erg gefocust was op mij en op de proef. Ik voelde een speciale connectie, en dat is voor mij het belangrijkste.”

Van jonge belofte tot wereldbeker

Voor João Pedro Moreira kreeg de derde plaats in Mechelen een extra emotionele lading. “We kochten Drosa Fürst Kennedy toen hij amper tweeënhalf jaar oud was,” vertelde Moreira. “We hebben samen alle jongepaardenreeksen doorlopen en bereikten uiteindelijk de Grand Prix toen hij acht was.” Het traject kende echter ook een zware tegenslag. “Kennedy werd niet zo lang geleden geopereerd,” legde Moreira uit. “Het afgelopen seizoen stond volledig in het teken van herstel. Exact een jaar geleden mochten we opnieuw licht draven. Dit was echt ons comebackjaar.”

Dat maakt het resultaat op Jumping Mechelen des te betekenisvoller. “Hij wil elke dag zijn best doen, en dat maakt hem bijzonder. In zo’n sterk deelnemersveld en met zo’n sfeer als derde kunnen afsluiten, dat is een privilege.”

Hoewel Kennedy nog jong is en bijna een jaar verloor door blessure, kijkt Moreira met vertrouwen vooruit. “Er zijn nog veel details te verbeteren, ook bij mezelf. Maar ik ben heel gelukkig met waar we nu staan.” De volgende grote afspraak staat al vast. “Aachen is ons doel. Ik ga hem rustig voorbereiden zodat we daar in topvorm kunnen zijn.”

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws