De eerste veilingtopper van het jaar komt op naam van Rush de la Liniere (Nesquick de la Liere x Figo de Muze). De negenjarige ruin met 1.40m-ervaring was inzet van een stevig internationaal biedduel en wisselde uiteindelijk voor 40.000 euro van eigenaar richting Mexico. Ook Exellentia Z (El Torreo de Muze x Eldorado van de Zeshoek) bevestigde haar kwaliteit; de tienjarige merrie liet zich zien met haar prestaties op 1.40m-niveau en vervolgt haar carrière in het Midden-Oosten.
Dat niet alleen ervaren paarden in trek waren, bleek uit de grote belangstelling voor de jongere generatie. Zo werd de in 2022 geboren ruin Karelli (Kassander van ’t Roosakker x Balou du Rouet) verkocht naar de Verenigde Staten, terwijl de vijfjarige merrie Die Oder Keine (Dominator 2000 Z x Cassini I) haar toekomst in Spanje tegemoet gaat. Een koper uit Zuid-Afrika sloeg zelfs driemaal toe en legde onder meer de vierjarige hengst Secret (Emerald van ’t Ruytershof x Big Star) vast.
Het 1.40m springpaard Exellentia Z (El Torreo de Muze x Eldorado van de Zeshoek) gaat naar het Midden-Oosten.
USA aan de leiding
Veel van de paarden werden gekocht door klanten die al vaker succesvol investeerden via Youhorse.auction, wat het vertrouwen in de veiling opnieuw benadrukt. Tegelijkertijd mochten ook veel nieuwe bieders worden verwelkomd. Voorlopig voert Amerika het klassement aan met zes aankopen, maar de strijd is nog niet gestreden.
Nog één avond met spanning
Vanavond barst het laatste vuurwerk van de nieuwjaarsveiling los. Organisator Mario Everse kijkt vol verwachting vooruit: “We hebben de collectie bewust over twee avonden verdeeld, zodat elk paard de aandacht krijgt die het verdient. De groep van vanavond is minstens zo interessant en veelzijdig als die van gisteren. Van fokmerries en een embryo tot goedgekeurde hengsten en springpaarden met ervaring op 1.45m-niveau. Er zit voor iedereen iets bij. De ervaring leert dat de echte strijd pas in de laatste minuten losbarst. Dat belooft nog één keer een knallende start van het nieuwe jaar!”