AdDisclaimer
//

Alexander Housen schenkt Zangersheide droomstart in Belgian Stallion Competition

Winst voor Alexander Housen

Copyright: Hippo Foto - Dirk Caremans

- Winst voor Alexander Housen

De eerste manche van de Equilannoo Belgian Stallion Competition kreeg in het Azelhof een finale om duimen en vingers bij af te likken. Pas als allerlaatste starter zette Alexander Housen de piste in vuur en vlam, goed voor een knappe overwinning met de Westfaalse hengst Django Z.

De eerste manche van de Equilannoo Belgian Stallion Competition leverde in het Azelhof winst op voor Stoeterij Zangersheide-ruiter Alexander Housen. In de reeks voor 6-jarigen, waarin meer dan zestig combinaties aan de start verschenen, bezorgde Housen zijn nieuwe werkgever Stoeterij Zangersheide de overwinning door als laatste starter de winnende tijd neer te zetten. Hij rekende hiervoor op de Westfaalse hengst Django Z, een zoon van Dourkhan Hero Z. Eind 2022 werd Django Z verkocht via de veiling van Mechelen Auction. Intussen werd hij goedgekeurd bij Zangersheide.
"Django Z is een heel complete hengst. Bijzonder snel, hij heeft heel veel vermogen en een bijzonder goed karakter. Een hele fijne en sportieve hengst die alles mee heeft om het ver te brengen in de sport en de fokkerij." liet Housen na afloop weten.

Zo moest Stal De Muze-ruiter Yarno Geeroms op het einde vrede nemen met een tweede plaats. Hij had onder het zadel de Zangersheide hengst Prince Cute de Muze Z, een zoon van Pegasus van ’t Ruytershof uit de op 1m40-niveau springende merrie Be Cute de Muze (v. Bamako de Muze). De grootmoeder van Be Cute de Muze Z is Call Me de Muze Z, die op 1m55-niveau actief is.

Pieter Van den Bergh werd derde met de Zangersheide hengst Divinus van de Kapel, eveneens een zoon van Dourkhan Hero Z. Hendrik Zurich en de BWP’er United Pélé van het Netehof (v. Pegase van ’t Ruytershof) eindigden vierde. Deze is een kleinzoon van Thibeau Spits zijn voormalige Grand Prix merrie Classic Touch DH. Jeroen De Winter reed de Ermitage Kalone-zoon Excelsior Optimus Z naar een vijfde plaats. Zijn moeder is de bekende Cacacha van het Schaeck Z die op 1m60 niveau actief was.

Klik hier voor de uitslag.

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws