Ruben Houben mag opnieuw trots zijn op zijn BWP-fokproduct, want Quick Diamant HR blijft winnen. Tijdens de vijfsterrenwedstrijd van Doha stuurde Karel Cox zijn Britse amazone Millie Allen de 10-jarige BWP-merrie Quick Diamant HR, een dochter van Diamant de Semilly naar de overwinning in een 1m45 rubriek.
Voor Houben en zijn fokproduct is het jaar 2026 uitstekend begonnen, want dit is al haar derde overwinning van het seizoen. In 2025 sprong de merrie naar acht internationale zeges, en ook in 2024 mocht ze acht keer de ereronde aanvoeren.
Ook andere Belgische fokproducten lieten zich gelden in Doha. De BWP’er Qoup de Coeur de Muze (v. Mosito van het Hellehof) sprong naar een vijfde plaats met Megane Moissonnier.
Walter Lelie zijn BWP fokproduct Nikolaj de Music
Daarnaast was er winst in een andere 1m45-reeks voor Nikolaj de Music (v. Kannan), het fokproduct van Walter Lelie, gereden door Emanuele Gaudiano. De BWP-merrie Kwikly (v. Grand Cru vd Vijf Eiken) sprong naar een derde plaats onder Kmal Abdullah Bahamdan. De Zangersheide-paarden Eddie G Z (v. Echo van ’t Spieveld) en Kurt D Z (v. Kentucky van ’t Ruytershof) noteerden sterke resultaten met respectievelijk Marlon Modolo Zanotelli en Max Kuhner, goed voor een vierde en vijfde plaats.