De jonge Verdi-zoon uit een Cavalier-moeder wist veel belangstelling te trekken van internationale kopers. Uiteindelijk waren het Mexicaanse bieders die aan het langste eind trokken. Ook de vijfjarige ruin Diamond Stream Z (Diamant de Semilly x Andiamo Z) trok de aandacht. Met zijn vermogen en een moeder die op 1.60m-niveau actief is, wist hij kopers uit Slowakije te overtuigen. De vierjarige ruin Rocketman (Kannan Jr x Numero Uno) vervolgt zijn carrière in de Verenigde Staten, terwijl de eveneens vierjarige merrie Onna (Cornet Obolensky x Nabab de Rêve) een nieuwe eigenaar vond in Slowakije.
Wereldwijde interesse blijft groeien
Organisator Mario Everse kijkt tevreden terug op twee succesvolle veilingavonden. “We zien opnieuw dat veel klanten terugkomen om een volgend paard aan te schaffen. Dat blijft het mooiste bewijs dat de paarden uit onze veilingen goed terechtkomen. Daarnaast mochten we ook weer nieuwe kopers verwelkomen. De collectie bood kansen voor een breed publiek: van jonge talenten tot ervaren sportpaarden. Er zijn aantrekkelijke deals gesloten en dat gunnen de verkopers de kopers ook.”
De paarden uit de Pre-Summer Auction werden verkocht naar maar liefst 24 verschillende landen. Duitsland en Frankrijk waren deze editie nadrukkelijk aanwezig in de biedstrijd, maar ook kopers uit onder meer Mexico, Brazilië, Canada en de Verenigde Arabische Emiraten wisten hun slag te slaan. De internationale spreiding betekent opnieuw veel werk voor de transporteurs, die de paarden de komende weken naar alle windstreken zullen begeleiden.
Selectiedagen voor Summer Auction
Lang hoeven liefhebbers niet te wachten op een volgende kans. Op dinsdag 7 juli sluit de Summer Auction van Youhorse.auction. De video- en selectiedagen voor deze veiling vinden plaats op maandag 15 en dinsdag 16 juni.
“We hebben al mooie aanmeldingen ontvangen, maar er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar”, vertelt Mario Everse. “Wie een opvallend sportpaard heeft en dit wil presenteren aan een internationaal koperspubliek, nodigen we van harte uit om zich aan te melden. De zomer staat voor de deur en dat is voor veel eigenaren een ideaal moment om hun paard succesvol te verkopen.”
Nieuwe: HorseMarket.auction
Mario Everse zit ondertussen niet stil. Naast de vertrouwde veilingen van Youhorse.auction lanceert hij deze week ook een nieuw initiatief: www.HorseMarket.auction. Een online platform dat is geïnspireerd op de traditionele paardenmarkten van vroeger.
“We willen een laagdrempelige marktplaats creëren waar vraag en aanbod eenvoudig samenkomen. Van pony’s en recreatiepaarden tot jonge paarden, fokmerries en sportpaarden; iedereen moet er kansen kunnen vinden”, vertelt Everse. De eerste collectie staat inmiddels online en sluit op 8 juni.