Elk STX-cyclusseizoen heb je wel één ruiter die de volledige competitie domineert, en dit seizoen is dat zonder twijfel Charlotte Degeest. Op de manche in Baudour won zij niet alleen de reeks voor 6-jarigen, maar voegde ze daar ook de winst bij de 7-jarigen aan toe.
Voor de overwinning bij de 7-jarigen rekende Degeest op de Zangersheide-ruin Noxx van de Molen Z, een fokproduct van Kristof Engelen en een zoon van Nixon van ’t Meulenhof. Het duo won recent ook al de manche in Kuringen, en bevestigt daarmee zijn sterke vorm.
De tweede plaats ging naar Chaouki Rijnders, die Stal Vanderhasselt een podiumplek bezorgde met Charming Vitseroel Z (v. Casall). De moeder, Pimpernel Vitseroel, is zelf actief op 1m50-niveau, en komt uit een bewezen prestatielijn.
Steven Van Rossem reed de Zangersheide-hengst Clinto van Klapscheut Z (v. Clinton) naar een derde plaats. Nixon van ’t Meulenhof leverde met Otje en Xander Lamberts ook nog de nummer vier, waarmee zijn nafok opnieuw sterk voor de dag kwam.
De top vijf werd vervolledigd door Dieter Laheyne met de BWP-ruin Talisman (v. Asca Z). Zijn moeder, Artemise du Houssoit, was tot op 1m55-niveau actief met onder meer Virginie Thonon, Dirk Demeersman en Dominique Hendrickx.