AdDisclaimer
//

Het aftellen is begonnen: FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026 starten over twee maanden

Aftellen naar de FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026

Copyright: Hippo Foto - Dirk Caremans

- Aftellen naar de FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026

Van 11 tot en met 23 augustus 2026 wordt Aken opnieuw het centrum van de paardensportwereld, de FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026 vinden plaats in de historische keizersstad. Het perfecte decor om geschiedenis te schrijven, sportgeschiedenis.

In het Allianz Park, het traditionele wedstrijdterrein in de Aachener Soers, werden al zes wereldkampioenschappen en negen Europese kampioenschappen georganiseerd. Het is de plek waar ruiters en hun paarden legendes werden. Onvergetelijk blijven de Wereldruiterspelen van 2006, die tot op vandaag worden beschouwd als een van de grootste kampioenschappen in de geschiedenis van de paardensport – een topevenement dat een blijvende indruk naliet en miljoenen mensen wereldwijd inspireerde om verliefd te worden op de sport.

Over twee maanden kunnen we eindelijk opnieuw zeggen: “welkom thuis”! Van 11 tot en met 23 augustus, wanneer alles tijdens de FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026 draait om goud, zilver en brons, komt voor veel atleten een droom uit. De spanning stijgt met de dag – ook bij een van ’s werelds momenteel succesvolste springruiters, Richard Vogel.

“Voor je land aantreden in een Nations Cup is al een grote eer. Een kampioenschap is nog een stap hoger. Maar een wereldkampioenschap in eigen land – en dan nog in Aken – dat is een ervaring die je je leven lang nooit vergeet,” zegt de regerend Europees kampioen, die ervan droomt om deel te nemen aan het WK van 2026, net als vele collega-atleten uit de disciplines springen, dressuur, eventing, mennen, voltige en para-dressuur.

Vanaf dag één mogen toeschouwers zich verheugen op meeslepende wedstrijden en sterke emoties tijdens de FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026. Dit uitzonderlijke evenement opent op 11 augustus niet alleen met een spectaculaire openingsceremonie, maar ook met het eerste deel van de Grand Prix, de Lambertz-Prijs in de dressuur.

“De dressuurwedstrijden in het Hauptstadion worden een absoluut hoogtepunt,” zegt Birgit Rosenberg, bestuurslid van organisator Aachen-Laurensberger Rennverein (ALRV). In deze unieke arena, die normaal voorbehouden is aan ’s werelds beste springruiters, zal de dressuurtop strijden om medailles in zowel het landen- als individueel klassement.

Ook de voltigeurs en para-dressuurruiters mogen zich verheugen op een bijzondere sfeer: hun medaillestrijden worden verreden voor een groot publiek in Stadion 3, dat speciaal voor het kampioenschap wordt overdekt – dezelfde piste waar normaal de dressuurtop tijdens CHIO Aachen aan de start komt. “Het is voor ons bijzonder belangrijk om de para-atleten volledig te integreren in het hart van het evenement,” legt Rosenberg uit. Daardoor krijgt de para-dressuur een zichtbaarheid die anders enkel op de Paralympische Spelen wordt bereikt, zoals recent nog in Parijs in 2024.

Voor Regine Mispelkamp, die twee jaar geleden twee zilveren en één bronzen medaille won op de Paralympische Spelen, is Aken een plaats om van te dromen: “Ik ben heel blij dat onze discipline zoveel aandacht krijgt op zo’n groot podium in Aken. Er zijn geen betere omstandigheden dan hier – Aken biedt een prachtig decor voor de para-dressuur,” klinkt het enthousiast.

Ook voor toeschouwers is er een extra troef: wie para-dressuur van dichtbij wil beleven, kan dat met een dagticket voor het Hauptstadion, Stadion 2 of met een Village-ticket en zo deel uitmaken van deze unieke sfeer. Het Village-ticket geeft toegang tot het wedstrijdterrein met shopping-, gastronomische en belevingszones – midden in de wereldkampioenschapssfeer.

Gedurende dertien dagen mag de sportwereld zich verheugen op een programma vol topprestaties. In de eerste week staan dressuur, eventing en voltige op het programma, gevolgd door para-dressuur, vierspannen mennen en springen in de tweede week. Elke discipline zal zijn eigen verhalen schrijven – en samen maken ze van de FEI Wereldkampioenschappen Aachen 2026 een onvergetelijke ervaring.

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws