AdDisclaimer
//

Krachtige teamprestatie levert België winst op in halve finale Nations Cup

Belgisch team toont klasse en ambitie in Kronenberg

Copyright: Sportfot

- Belgisch team toont klasse en ambitie in Kronenberg

In Kronenberg zette het Belgische team een ijzersterke prestatie neer in de halve finale van de Longines EEF Series Nations Cup, waar Filip Lacus met een ervaren en ambitieus kwartet resoluut voor de overwinning ging.

In het Nederlandse Kronenberg werd vanmiddag de halve finale van de Longines EEF Series Nations Cup afgewerkt. Chef d’équipe Filip Lacus kon rekenen op een team dat zijn kwaliteiten op het hoogste niveau al ruimschoots heeft bewezen. Alleen al de aanwezigheid van deze ruiters maakte duidelijk dat de Belgische federatie met niets minder dan de overwinning genoegen wilde nemen.

© Sportfot

In deze 1m50-hoge Nations Cup kende België een moeilijke start. Koen Vereecke slaagde er als eerste starter niet in om het team een droomopening te bezorgen. Met de 10-jarige BWP-merrie Quinoa de la Liniere (v. Mosito van het Hellehof) kreeg hij acht en twaalf strafpunten, wat uiteindelijk het schrapresultaat werd.

Daarna herpakte het team zich sterk. Roy Van Beek, intussen uitgegroeid tot een vertrouwde en constante teamgenoot sinds zijn titel als Paardensport Vlaanderen Talent van het Jaar, kreeg in de eerste ronde slechts twee strafpunten voor tijd en bleef in de tweede ronde volledig foutloos met de 9-jarige Charleston-H, een zoon van Comme il Faut. Gudrun Patteet zette vervolgens twee voorbeeldige nulrondes neer met de 10-jarige BWP-ruin Sea Coast Qarvaljo d’Or (v. Mosito van het Hellehof), waarmee ze opnieuw haar betrouwbaarheid op dit niveau bevestigde.

© Sportfot

Ook Gilles Thomas leverde een belangrijke bijdrage. Met de BWP-hengst Riesling van ’t Roosakker (v. Comme il Faut) kreeg hij één fout in de eerste ronde, maar bleef in de tweede ronde wel foutloos, precies op het moment dat het team dat nodig had.

© Sportfot

Met een totaal van zes strafpunten bleef België overtuigend voor op Zweden, dat tweede werd met dertien strafpunten. Het Spaanse team, onder leiding van chef d’équipe Francois Mathy, eindigde derde met negentien strafpunten.

Klik hier voor de uitslag.

© Sportfot

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws