Degrieck begon de wedstrijd met een derde plaats in de dressuur en eindigde ook in de marathon op de derde plaats. In de afsluitende vaardigheidsproef behaalde hij het vierde beste resultaat. Die regelmaat leverde hem uiteindelijk de eindzege op.
“Ik ben superblij met de paarden. In de marathon hadden we een bal in hindernis vier, dat was een stuurfout. Uiteindelijk vond ik de marathon lastiger dan ik vooraf had gedacht. Er zaten een paar smalle lijnen in en daardoor kwam het toch een beetje op je af wanneer je de hindernis inreed”, vertelde Dries na afloop.
Spannende ontknoping in het individuele klassement
Anna Sandmann begon als tweede aan de afsluitende vaardigheid, nadat ze de dressuur had gewonnen en negende was geworden in de marathon. Een afgeworpen bal en 5,34 strafpunten wegens tijdsoverschrijding deden haar echter terugvallen naar de vierde plaats in het eindklassement.
Boyd Exell begon de dag als derde en hield het hoofd koel. Hij bleef foutloos en kreeg slechts 0,50 strafpunten wegens tijdsoverschrijding. Daarmee schoof hij op naar de tweede plaats.
Chester Weber vervolledigde het podium. Met 1,22 strafpunten wegens tijdsoverschrijding wist hij Anna Sandmann net achter zich te houden.
België houdt Australië nipt achter zich
Ook in de Landenwedstrijd bleef het spannend tot het allerlaatste moment. België en Australië waren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk trokken Dries Degrieck, Glenn Geerts en Tom Stokmans aan het langste eind.
Australië kwam met Boyd Exell en Tor van den Berge slechts met twee menners aan de start en beschikte daardoor niet over een schrapresultaat. Uiteindelijk moest het team de overwinning met amper 0,52 strafpunten verschil aan België laten.
Nederland eindigde als derde, dankzij de resultaten van Bram Chardon, IJsbrand Chardon en Koos de Ronde.
Een bijzonder geslaagd weekend dus voor de Belgische vierspanmenners, met zowel de individuele overwinning voor Dries Degrieck als de zege in de Landenwedstrijd!
Bron: KBRSF