AdDisclaimer
//

Justin Verboomen strandt op zucht van WK-medaille

Verboomen vecht voor medaille, maar strandt op vierde plaats

Copyright: Hippo Foto - Sharon Vandeput

- Verboomen vecht voor medaille, maar strandt op vierde plaats

Het was bijzonder spannend tot het allerlaatste moment, maar Justin Verboomen heeft in Aken uiteindelijk net naast een WK-medaille gegrepen.

Op het Wereldkampioenschap in Aken is het doek gevallen voor de dressuurruiters. De beste achttien combinaties uit de Grand Prix Special van gisteren verschenen aan de start van deze Grand Prix Freestyle. Terwijl de eerste deelnemers hun proef onder een stralende avondzon mochten afwerken, deden de overige deelnemers dat onder de prachtige verlichting van het stadion.

Met Justin Verboomen en Larissa Pauluis kwamen er nog twee Belgen in de ring en was het vooral Verboomen die ons land aan een medaille moest helpen. De regerende Europese kampioen reed een prachtige proef met zijn 10-jarige hengst Zonik Plus (v. Zonik). De jury beloonde deze met een score van 88,439%.

Met die score had hij enige tijd zicht op een medaille en hij moest tot iets voor 23 uur zaterdagavond wachten bij de proef van meervoudige kampioene Isabell Werth wat haar resultaat zou worden. Verboomen wist haar afgelopen woensdag achter zich te houden in de Grand Prix, maar in de Special eindigde Werth dan weer voor hem. Met Wendy de Fontaine (v. Sezuan) kreeg Werth vanavond een score van 88,650 % waarmee ze net iets beter deed van Verboomen, waardoor hij net naast het podium eindigde.

Het goud ging net als op vrijdag naar de Britse amazone Charlotte Fry en Glamourdale (v. Lord Leatherdale), die wonnen met een score van 91,907%. Het zilver ging opnieuw naar de Deense Catherine Laudrup en Mount St John Freestyle (v. Fidermark) met 91,236%.

Voor Larissa Pauluis was er een sterke veertiende plek (76,432 %) met haar 16-jarige KWPN'er Flambeau (v. Amere).

Klik hier voor de uitslag.

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws