AdDisclaimer
//

EK jumping 2027 komt nu al tot leven met het ‘Lotto Jaar van het Paard’

Vooruitblik naar het EK jumping 2027

Copyright: Flanders Jumping 2027

- Vooruitblik naar het EK jumping 2027

Volgende zomer komt het EK jumping naar Vlaanderen. Het Longines FEI Jumping European Championship Flanders 2027 zal plaatsvinden van 11 tot en met 15 augustus op de terreinen van Sport Vlaanderen Waregem.

Met het ‘Lotto Jaar van het Paard’ start nu al de lange aanloop waarin alles draait rond paarden en paardensport. 

Het EK wordt een vijfdaags evenement waar elke dag tot 8.000 toeschouwers verwacht worden. Ruiters uit een twintigtal landen zullen deelnemen en elk land mag vijf ruiters afvaardigen. Naast de individuele competitie is er een landencompetitie; België is daarin overigens titelverdediger en werd zonet ook nog eens vicewereldkampioen. Naast de EK-wedstrijden zullen er nog tal van side-events plaatsvinden. Zo is er een CSI1* en CSI2** competitie om ook andere internationale ruiters de kans te geven om een competitie af te werken op de EK-piste, zullen er demo's van paradressuur zijn, ... 

Een EK jumping heeft een bijzonder interessante sportieve, maatschappelijke, reputationele én economische waarde voor Vlaanderen. Het levert een directe en becijferde economische return op voor de stad en de regio, alleen al door overnachtingen en allerlei uitgaven van bezoekers. De komst van het EK bevestigt ook onze status in de paardensport en de economisch belangrijke paardensector. Onze eigen topruiters kunnen schitteren voor eigen publiek en via het uitgebreide voortraject komen alle facetten van het paard aan bod. De toegang tot het supportersdorp zal trouwens gratis zijn zodat iedereen de sport al eens kan komen beleven. 

“Het Longines FEI Jumping European Championship behoort zonder enige twijfel tot de meest belangrijke en prestigieuze internationale kampioenschappen in 2027”, zegt FEI-voorzitter Ingmar De Vos. “Ze gelden bovendien als kwalificatietornooi voor de Olympische Spelen 2028 in Los Angeles.” 

Vlaams Minister van Sport Annick De Ridder: “Met het EK jumping in Waregem haalt Vlaanderen een topevenement van wereldklasse naar onze regio. Het bevestigt onze sterke traditie en internationale reputatie in de paardensport en zet Vlaanderen nog meer op de kaart als paardenregio. Tegelijk willen we verder kijken dan de vijf wedstrijddagen. Met het Jaar van het Paard maken we de sport toegankelijker voor nieuwe doelgroepen en versterken we de band tussen topsport, breedtesport en de brede paardensector.” 

LOTTO JAAR VAN HET PAARD 

Het EK zal al vanaf nu beginnen te leven. Vandaag werd immers de start gegeven voor het Lotto Jaar van het Paard, het maatschappelijke en educatieve voortraject waarin het paard centraal staat. Het bundelt tal van initiatieven over heel Vlaanderen om de paardensport – en alles wat met paarden te maken heeft – in de kijker te zetten. Het doel is om de paardensector dichter bij een breed publiek te brengen, nieuwe doelgroepen te inspireren en de veelzijdige rol van het paard in Vlaanderen onder de aandacht te brengen. Daarbij staan sport/G-sport, educatie en welzijn centraal. 

Via een roadshow trekt een interactieve beleving rond paard en paardensport door Vlaanderen en België, onder andere naar de K3 RUN&FUN, Jumping Mechelen en tal van andere evenementen. Met een uitgebreid scholenpakket maken leerlingen op een toegankelijke manier kennis met de wereld van het paard. Clubacties activeren lokale paardensportclubs, terwijl ruiter- en menroutes mensen uitnodigen om Vlaanderen te ontdekken te paard of ingespannen. Daarnaast stimuleert ‘Ga voor Galop’ kinderen, jongeren en volwassenen om laagdrempelig kennis te maken met paardrijden. Het Lotto Jaar van het Paard wil van het EK meer maken dan een topsportevenement alleen en daarbovenop ook een blijvende impact creëren voor ruiters, clubs, scholen, gezinnen en paardenliefhebbers in heel Vlaanderen. Alle info via www.flandersjumping2027.com. 

“We slagen er de laatste jaren steeds beter in om internationale topevenementen naar Vlaanderen te halen. Dat levert niet alleen prestige op, maar ook telkens veel economische meerwaarde én tal van kansen om in eigen land dingen in beweging te zetten”, zegt Vlaams viceminister-president Ben Weyts, onder meer bevoegd voor Dierenwelzijn. “Vlaanderen is al een paardennatie, met een internationaal gereputeerde paardensector die honderden miljoenen waard is. En er is nog potentieel om te groeien.” 

Glenn Maes, Voorzitter Paardensport Vlaanderen: “Gezien de resultaten van onze paardensportatleten en onze wereldwijde status als paardenregio bij uitstek is het logisch dat het Europees kampioenschap naar Vlaanderen komt. Bovendien wordt een unieke koppeling gemaakt naar onze ganse bevolking met het Lotto Jaar van het Paard. We kijken ernaar uit om het paard centraal te zetten in Vlaanderen de komende maanden en zo iedereen warm te maken voor onze sport en het evenement.” 

“Het EK jumping 2027 is heel bijzonder: onze Belgische ruiters kunnen als regerende Europese kampioenen voor eigen publiek hun titel verdedigen”, vult Bart Stokmans, voorzitter KBRSF, aan. “Daarnaast is het veel meer dan vijf dagen topsport. Met het Lotto Jaar van het Paard willen we tonen hoe veelzijdig en waardevol de rol van het paard is in onze samenleving.” 

Ook bij titelpartner Longines wordt al uitgekeken naar 2027. Patrick Aoun, President & CEO van Longines: “Longines is trots om Official Partner, Official Watch en Official Timekeeper te mogen zijn van het Longines FEI Jumping European Championships 2027. We linken ons al bijna 150 jaar aan paardensport vanuit onze aandacht voor dezelfde waarden: traditie, elegantie en prestaties. Als Official Timekeeper spelen we een actieve rol op het EK waarin precisie en prestatie samenkomen.”

Events

Laatste nieuws

Laatste nieuws